„Śmierć w miękkim futerku” oraz „Niechęć” wracają na kasetach

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Studyjne materiały zespołu Niechęć, który w ostatnim dziesięcioleciu sporo namieszał na naszej scenie, wracają na kasetach. Preorder startuje już dzisiaj, a oficjalna premiera będzie mieć miejsce 1 grudnia. Nakład obu wydawnictw jest limitowany – w sprzedaży znajduje się 100 sztuk każdej z pozycji.

Płyta Śmierć w miękkim futerku w momencie swojej premiery okrzyknięta została nowym głosem w polskiej muzyce jazzowej. Kwintet Niechęć nie tylko czerpie na niej garściami z dotychczasowego dorobku krajowej sceny, ale szuka także inspiracji poza stylistyką jazzową – w rocku i alternatywie. Niepowtarzalna energia bijąca z tych utworów, sprawia że można słuchać tego albumu właściwie bez końca. Eklektyzm muzyki zapewnił zespołowi gorące przyjęcie ze strony fanów oraz mnóstwo pozytywnych recenzji w muzycznej prasie.

Muzyka z drugiego albumu zatytułowanego po prostu Niechęć to z jednej strony kontynuacja pomysłów z jedynki, a z drugiej otwarcie na zupełnie nowe doświadczenia. Elektryzujące połączenie rocka i jazzu uderza świeżością i radością grania. Na albumie dzieje się dużo i ciekawie – każdy z ośmiu utworów przenosi słuchacza w zupełnie nowy wymiar dźwięków. "Dwójka" Niechęci jest bez wątpienia jedną z najciekawszych pozycji na polskim rynku muzycznym ostatnich lat. Do tej kasety dołączone są firmowe naklejki zespołu – tak jak miało to miejsce w wydaniu winylowym.

Wydawnictwa zespołu Niechęć można złapać tutaj:
– kaseta Śmierć w miękkim futerku.
– kaseta Niechęć.
– winyl Śmieć w miękkim futerku.