Drugi album zespołu NVC już 11 czerwca!

Dwa lata po debiutanckich Obserwacjach (Audio Cave, 2019), kwartet NVC powraca z nowym materiałem. Emocje, podobnie jak debiut, osadzone są na rozimprowizowanych partiach saksofonu, jednak tym razem swoboda wykonawcza została ujęta w mocno określone ramy aranżacyjne. Uznaliśmy, że ponowne nagranie płyty opartej na stuprocentowej improwizacji nie będzie miało już tej samej świeżości, jednocześnie zależało nam jednak na utrzymaniu ducha pewnej wolności – komentuje Rafał Wawszkiewicz. Z tego powodu wpadliśmy na pomysł opracowania czegoś na kształt tematów. To krótsze bądź dłuższe formy, stanowiące szkielet nowych utworów. Dopiero na ich bazie nadbudowywana była improwizacja. Pomysł ten – w mniejszym lub większym stopniu wdrażany w każdym utworze – był w kontekście nowej płyty naszym punktem wyjścia ­– dodaje saksofonista.

Natychmiast zauważalnym efektem odmiennej techniki pracy są zmiany w strukturach kompozycji – pierwszy plan okupuje saksofon, często zapętlony i nawarstwiający się, uciekający w improwizacje, ale również wygrywający konkretne, łatwo przyswajalne tematy. Towarzyszy mu wyrazista elektronika i punktująca, mocna sekcja rytmiczna (z nowym basistą Grześkiem Chudzikiem). Płyta składa się z pięciu ekstremalnie zróżnicowanych kompozycji, obrazujących tytułowe emocje – od hipnotyzującej Radości, po wściekłą i rozpędzoną Złość. Grupa zaprezentowała nowe, zwarte i organiczne brzmienie, emanujące w wielu fragmentach nie tylko jazzowym rozedrganiem, ale też i rockową energią.

Skład:
Rafał Wawszkiewicz – saksofony
Grzegorz Chudzik – basy
Michał Głowacki – elektronika, komputery
Arek Lerch – perkusja

Lista utworów:
1. Radość
2. Złość
3. Strach
4. Wstręt
5. Smutek

Płytę promuje otwierający materiał utwór Radość, do którego psychodeliczny teledysk przygotował Paweł Czarnecki. Singiel dostępny jest na najpopularniejszych serwisach streamingowych oraz na You Tube, a płytę w preorderze złapiecie w naszym sklepie internetowym.

Trwająca właśnie przedsprzedaż to doskonała okazja, żeby odświezyć również debiutancki materiał grupy. W związku z tym w naszym sklepie znajdziecie pakiet dwóch płyt grupy w nieprzyzwoicie niskiej cenie – tego wspaniałego bundle'a złapiecie tutaj – 2x NVC.