„Lizard” nr 42 – rusza preorder

 

 

 

 

 

 

„Lizard” nr 42 z darmową wysyłką, czyli właściwie zaczynamy jesień. Prace nad kolejnym numerem wchodzą na ostatnią prostą. Pora zatem na preorder. Bardzo wiele Czytelniczek i Czytelników regularnie nabywa magazyn w przedsprzedaży, za co Wam dziękujemy. Wasze wsparcie jest czymś wspaniałym! Przy okazji każdego nowego numeru odpalamy jednak tę samą gadkę, bo ciągle staramy się zachęcić kolejnych Czytelników do zakupów bezpośrednio u nas, biorąc na siebie koszty wysyłki do końca września [w opcji „Przewoźnicy” trzeba kliknąć „Darmowa wysyłka gazety”]. Dostępne są również inne ciekawe opcje wysyłki. Każdy egzemplarz sprzedany w sklepie Audio Cave cieszy, każdy jest tak samo ważny i każdy przyczynia się do tego, że powstają kolejne numery.

Planowany termin wysyłki magazynu: 17 września. W Empikach numer pojawi się tydzień później.

Numer czterdziesty drugi to nasza kolejna podróż do Ameryki. Po The Doors bohaterką numeru jest Janis Joplin. Poświęciliśmy jej aż 12 stron – w numerze znajdziecie historię powstania płyty „Pearl” oraz przegląd jej dyskografii. Prócz dania głównego serwujemy również masę innych tematów. Rozmawiamy z instrumentalnie rozimprowizowanymi zespołami NVC i OvE, udajemy się też na Białoruś, żeby dowiedzieć się, co ma do powiedzenia lider grupy Mission Jupiter. Wehikuł czasu przenosi nas w przeszłość, by przypomnieć historię legendarnej warszawskiej grupy Pięciu, odświeżamy projekty skupione wokół Lucifer’s Friend, sprawdzamy zapomnianego amerykańskiego jednopłytowca ukrywającego się pod nazwą Felt, słuchamy debiutanckiej płyty Dave’a Hollanda, mamy na tapecie amerykańskie fusion, przypominamy kim jest Moya Brennan, zdjęliśmy z półki „skarpetkową trylogię” grupy Henry Cow, zdmuchnęliśmy kurz z dorobku zespołu Cressida, podkręcamy głośność przy muzyce Ty Segalla, rozkoszujemy się brytyjskimi nowościami od black midi, Squid i Black Country, New Road, a na deser uderzamy klasykami The Tear Garden. Do tego wszystkiego masa recenzji, felietony, rubryka „Muzyczny sequelizm” i relacja z festiwalu Hevhetia. Po pełen spis treści zapraszamy do naszego sklepu internetowego, tam również możecie zamówić prenumeratę oraz archiwalne numery pisma.

Wspierajcie nasze niezależne pismo – kupujcie „Lizarda” w sklepie internetowym Audio Cave, w opcji „Przewoźnicy” klikając „Darmowa wysyłka gazety”. Wysyłkę magazynu planujemy na 17 września, natomiast w Empikach magazyn powinien się pojawić tydzień później.