Wojciech Jachna Squad wraca z drugą płytą

 

 

 

 

 

 

Wojciech Jachna Squad Elements

ACD-002-2022

Premiera CD: 25 lutego 2022, LP w przygotowaniu

Wojciech Jachna Squad zadebiutował w 2020 roku. Płyta Elements była dowodem, że trębacz w swoim zespole nie zamierza być jednowładcą. nowy album zatytułowany Earth pokazuje, że te zasady nie uległy zmianie. Od początku zachęcam kolegów do komponowania, a oni skwapliwie dostarczają własny materiał, mając świadomość, że ostateczna decyzja dotycząca repertuaru nalezy o mnie. Podczas prac nad tym wydawnictwem powstała masa kompozycji. Z kilku trzeba było zrezygnować – tak kwestię aktywności kompozytorskiej opisuje lider grupy.

Spektrum zainteresowań Squadu na nowej płycie jest szerokie. Zespół korzysta z dobroci oferowanych przez elektronikę, proponuje hipnotyzujące groove’y, ale też odnajduje się w czystych brzmieniach lat 70. Kompozycje również zaskakują – na Earth twarde aranże potrafią swobodnie otworzyć się, by zahipnotyzować słuchacza wpadającym w ucho tematem. Natychmiast zauważalna jest praca, jaką formacja wykonała pomiędzy nagraniem pierwszej i drugiej płyty: Porozumienie jest zdecydowanie lepsze. Mamy w sobie więcej luzu. Jesteśmy w stanie zagrać wszystko i dobrze nam z tym, dlatego gramy to, co lubimy. Możemy sobie na to pozwolić – dodaje muzyk. Wartością Earth jest również brzmienie, będące integralnym składnikiem całości: Realizacja – za którą odpowiedzialni są Krzysztof Tonn i Maciej Staniecki – sprawiła, że nasza muzyka zyskała kolejny wymiar.

Tytułową kompozycję przenika duch niepewności, co ma bezpośrednie przełożenie na cały materiał. „Earth” to niepokój o Ziemię, o wszystko co dookoła. Wszystkich niepokoi  ta sytuacja, a jednocześnie nikt z tego plastikowego kółka nie potrafi wyskoczyć. Ta płyta to również zaduma nad powracającymi totalitaryzmami czy wszechobecną pogonią za pieniądzem. „Earth” jest refleksją nad tym wszystkim. Jest też oczekiwaniem, choć w sumie nawet nie wiemy na co. Może następne pokolenia zrobią coś sensownego? – podsumowuje trębacz.

"Earth" jest już w naszym sklepie. Do dnia premiery album dostępny jest w promocyjnej cenie 34.99 pln,, później jego cena będzie wynosić 39.99 pln. W związku z najnowszym wydawnictwem przygotowaliśmy dla fanów Wojtka Jachny kilka pakietów płyt, na którym można usłyszeć jego grę:
– Wariant 2CD: pełna dyskografia Wojciech Jachna Squad, czyli Elements oraz Earth
– Wariant 3CD: Wojciech Jachna Squad Elements i Earth oraz Jachna/Mazurkiewicz/Buhl God's Body
– Wariant 3CD: Wojciech Jachna Squad Elements i Earth oraz Jaząbu Łódź kosmiczna
– Wariant 4CD: Wojciech Jachna Squad Elements i Earth, Jachna/Mazurkiewicz/Buhl God's Body oraz Jaząbu Łódź kosmiczna