Same Suki i ich „Dziadoskie piosenki o miłości”.

Same Suki – Dziadoskie piosenki o miłości CD
Data premiery: 08.03.2023
Nr katalogowy: ACD-004-2023
EAN: 5908298549636

Magdalena Wieczorek i Helena Matuszewska o "Dziadoskich piosenkach o miłości" mówią tak:

"Przez ponad 10 lat grania Same Suki podążały za potrzebą wyrażania siebie. Tworzyłyśmy muzykę pełną energii kobiecego buntu i niezgody na sztywne ramy określające role każdej z płci. Towarzyszyły nam emocje wielkie jak płomień, który kazał nam walczyć o swoją przestrzeń. Zespołowo i prywatnie przeszłyśmy przez wiele wspaniałych i trudnych doświadczeń, dzięki którym każda z nas odnalazła kawałek siebie. Nasze drogi zaplatały się, zbliżały, rozchodziły. Nazwałyśmy ten okres dekadą czerwieni, którą zamykamy nową, różową płytą.

Same Suki wróciły do źródła swojego istnienia. Do Magdy i Heleny, od których wszystko się zaczęło. Na tym nowym etapie dołączył do nas mężczyzna, Karol, kowal z duszą poety. Dziś nie ma już w nas potrzeby krzyku, nauczyłyśmy się z większą czułością wyrażać siebie i jesteśmy bliżej punktu równowagi. Ze spokojniejszym sercem wchodzimy w czas różu.

"Dziadoskie piosenki o miłości" to płyta o dojrzewaniu do bycia sobą, minimalistyczna w formie, przepełniona czułością do siebie. Nagrana w drewnianej, wiejskiej chacie gdzie słychać trzaski buzującego w piecu ognia i mruczenie kota. Nawiązując do tradycji wędrujących dziadów oddajemy w Wasze ręce muzykę pełną opowieści o naszych doświadczeniach, o miłości do siebie i o drodze na jakiej dziś jesteśmy. Niech Was otuli jak różowe futro."

Skład:

Magdalena Wieczorek – wokal, muzyka, aranże, teksty
Helena Venna Matuszewska – wokal, suka biłgorajska, złóbcoki, bęben, muzyka, aranże, teksty
Karol Kolor Gadzało – wokal, kontrabas, bęben, muzyka, aranże, teksty

Lista utworów:

1. Rycerz
2. Pieśń baby
3. Lada dziada
4. Siwy kuniu
5. Miejsca
6. Motyl
7. Jasio
8. Rainbow
9. Ajałaska
10. Wadera
11. Mama suka
12. Pieśń dziada